S&P-felminősítés: Meghozta gyümölcsét Orbánék harca a deficit ellen
A Magyarországot pénteken felminősítő Standard & Poor's többek között kiemelte, hogy a magyar folyómérleg-egyenleg 2009 óta nem zárt deficittel.
A Magyarországot pénteken felminősítő Standard & Poor's többek között kiemelte, hogy a magyar folyómérleg-egyenleg 2009 óta nem zárt deficittel.
Magyarország kikerült a bóvliból, ahova 2011-ben került.
Megerősítette változatlan stabil kilátással a "BB plusz" szintű magyar államadós-besorolást pénteken a Standard & Poor's.
Ma dönt Magyarország hitelminősítésének esetleges felülvizsgálatáról a Standard & Poor's, de a Világgazdaság szerint hazánk valószínűleg még ma sem kapja vissza a befektetési ajánlását.
Az S&P rontott Omán, Bahrein és Kazahsztán adósi besorolásán.
Leminősítette Szaúd-Arábia – a világ legnagyobb nyersolajtermelője – államadós-osztályzatait a Standard & Poor's, elsősorban arra a véleményére hivatkozva, hogy az alacsony olajárak markáns és tartós hatást gyakorolnak a szaúdi költségvetési és reálgazdasági mutatókra. Az orosz gazdaság azonban még nagyobbat zakózik az elemzők szerint.
Ismét perelni akarja a hitelminősítőket Olaszország az euróövezeti adósságválság mélypontján bejelentett meredek leminősítések miatt, amelyek az eljáró olasz vádhatóság szerint indokolatlan károkozással értek fel.
Sokáig szidták a kormányban a hitelminősítőket, de nagyon azt várják most Orbánék, hogy kiveszik az országot a bóvli kategóriából – ennek pedig nagy politikai hozadékot tulajdonítanak fideszesek. Ma dönt az egyik legnagyobb hitelminősítő cég, de ha ma nem, akkor inkább novemberben jön el a nagy nap.
Megerősítette a magyar adósosztályzatot a Standard & Poor's.
Polgárháborúk, konfliktusok, éhínség – csak pár elem azokról a listákról, melyek a klímaváltozás hatásait taglalják. Egy új jelentés ugyanakkor más kontextusba is helyezi az esetleges jövőbeli helyzetet: a klímaváltozás az országok hitelminősítésére is kihat. Drágább lehet az országok finanszírozása, eldurvulhatnak az államadósságok, melyeket még az unokák is nyögni fognak. Magyarországnak a jelentés alapján nincs sok félnivalója, ám más előrejelzések szerint mi is komolyan aggódhatunk.
Az amerikai Moody'snak évi 95 ezer eurót, a szintén amerikai Standard and Poor'snak 220 ezer eurót, a brit Fitch Ratingsnek pedig 72 ezer angol fontot fizet a magyar állam a besorolásért.
A Moody's, a Standard & Poor's és a Fitch Ratings túl lassan teszi közzé az egyes országok besorolásáról szóló változtatásaikat, és gondok vannak a bizalmas információk kezelésével is – közölte az Európai Értékpapír-piaci Hatóság.